https://akademialatino.pl/impreza/

Był kwiecień 2012 roku. Pełen niepewności i lęku udałem się na swoje pierwsze w życiu zajęcia taneczne. Zadawałem sobie wtedy w swojej głowie liczne pytania: Jak to będzie? Czy dam radę? A może jednak zrobić krok w tył i wrócić do domu? Na szczęście dotarłem we wskazane przez znajomego miejsce i okazało się, że trafiłem na zajęcia… z salsy kubańskiej.

Początki (tak jak się zresztą tego spodziewałem) były dla mnie trudne. Odstawałem od grupy facetów, którzy tańczyli dłużej niż ja i nadrobienie „zaległości” stanowiło dla mnie wielkie wyzwanie. Właśnie dlatego coraz więcej czasu spędzałem na kursach oraz imprezach tanecznych. Z biegiem czasu moja pewność siebie, technika, poczucie rytmu rosło, a taniec stał się pasją i idealnym rozwiązaniem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

W pewnym momencie mojej przygody pojawiła się Bachata i wprowadziła małą rewolucję do mojego tanecznego życia. Przede wszystkim trzeba było się jakoś przestawić z szybkiej salsy na ciut wolniejszy styl. Na szczęście dziesiątki godzin spędzonych już na parkiecie zdecydowanie pomogły w szybkim opanowaniu podstaw i dalszym kształtowaniu moich umiejętności.

Taniec to również znajomi, przyjaciele czyli osoby z którymi mógłbym pojechać na koniec świata. Wspólne wyjazdy na krajowe oraz międzynarodowe festiwale, domówki, wakacje (ahh… te Mazury), paintball, mecze piłkarskie i wiele więcej… to są wspomnienia, których nigdy nie zapomnę i powiem Wam szczerze… ciągle mi mało!

Kilka lat temu pojawiła się w mojej głowie taka myśl: „Poprowadziłbym kiedyś zajęcia taneczne” … nie to chyba jest nierealne pomyślałem. Życie potrafi jednak zaskakiwać i jak to mówią: „Chcieć to móc”. W 2017 reaktywowałem jedną z legendarnych, co tygodniowych imprez Latino odbywających się na Śląsku. Wiele osób dzwoniło wtedy do mnie z zapytaniem o zajęcia taneczne przed imprezą. Po chwili namysłu decyzja mogła być tylko jedna… działam!

Postawiony przed laty cel został osiągnięty i do dnia dzisiejszego prowadzę kursy oraz warsztaty z Bachaty. Taniec Latino zdecydowanie napędza mnie do działania! W między czasie zacząłem również swoją przygodę jako DJ w kilku śląskich klubach. Sprawia mi to bardzo dużo frajdy i cieszę się widząc wypełniony po brzegi parkiet.

Teraz przyszedł czas na Akademię Latino! Jestem w 100% przekonany, że organizowane przez nas warsztaty będą dla Ciebie doskonałą możliwością na naukę czegoś ekscytującego, opcją poznania nowych ludzi… jeszcze lepszego poznania samego siebie.

Taniec to nie tylko kroki i technika (to pewna baza od której wychodzimy). Istotną rolę odgrywa również gra emocji, zaangażowanie, bycie tu i teraz oraz poczucie humoru.

Sprawność fizyczna, wiek, doświadczenie czy umiejętności przestają mieć znaczenie. Liczysz się Ty i Twoja chęć rozwoju. Przyjdź, zobacz, poczuj i baw się przy tym wyśmienicie. Do zatańczenia na warsztatach!